Aktualności Szymanów

rok szkolny 2021/2022

Pieszy rajd

Rajdy są nieprzewidywalne, bo do końca nie wiadomo co się wydarzy – może właśnie dlatego są takie fascynujące.“

                                                                                                                                      Kajetan Kajetanowicz polski kierowca rajdowy

                Korzystając z pięknej jesiennej pogody 24 września klasa III Ag, pod opieką wychowawcy klasy Izabeli Mgłosiek, wybrała się na rajd pieszy po najbliższej okolicy. W żwawym tempie przemierzyliśmy trasę – Szymanów, Jelonek, Jakubówka, Ratyniec, Maziarze.  Z powrotem ośrodka dotarliśmy o godzinie 13.00. Dziś wszystkim obiad smakował! J Była to najdłuższy odcinek jaki dotychczas udało nam się przejść
w niespełna trzy godziny.

               Wspólne przedsięwzięcie było wspaniałą zabawą na świeżym powietrzu i przyjemną inicjatywą służącą integracji całego zespołu klasowego.

                                                                                                                                                                                                 Izabela Mgłosiek

koło muzyczne

        W Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Solcu nad Wisłą Filia w Szymanowie w roku szkolnym 2021/2022 kontynuowane są zajęcia w ramach koła muzycznego pt. ,,Małe marzenia’’.  W kole zainteresowań biorą udział wszyscy chętni wychowankowie, którzy chcą rozwijać swoje hobby, talenty i muzyczne umiejętności lub po prostu chcą posłuchać śpiewu innych i dobrze się bawić:-)

       Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają godzinę. Spotkania przybierają różnorodną formę są to m.in. wspólny śpiew ulubionych utworów przy akompaniamencie gitary, konkursy karaoke oraz zajęcia relaksacyjne z elementami muzykoterapii. Zajęcia w ramach koła muzycznego są ciekawą alternatywą spędzenia czasu wolnego. Oprócz świetnej zabawy zajęcia uczą systematyczności, obowiązkowości, odpowiedzialności oraz współdziałania w grupie. Koło muzyczne wdraża wychowanków nie tylko do aktywności artystycznej, ale również pomaga w uświadomieniu i odreagowaniu emocji.

     W ramach koła muzycznego ,,Małe marzenia’’ mamy już zaplanowane ciekawe działanie, jednak na razie jesteśmy na etapie czynności organizacyjnych. Więcej informacji podamy w najbliższym czasie 🙂

                                                                                                                                                   Z muzycznym pozdrowieniem,

                                                                                                                                                                            Opiekunowie koła 

dzien chłopaka

        Jak co roku w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii odbyły się uroczyste obchody Dnia Chłopaka.  Z tej okazji organizatorzy  na uroczystym apelu złożyli życzenia naszym chłopcom. Przeprowadzone  zostały  „ WYBORY MISTERA MOS” oraz zorganizowane     było ognisko integracyjne.

      Celem konkursu było wyłonienie trzech najatrakcyjniejszych wychowanków z MOS Szymanów. Nie liczył się tylko wygląd zewnętrzny, ale także miła aparycja, wysoka kultura osobista, elokwencja i koleżeńskość. W głosowaniu udział wzięli wszyscy wychowankowie oraz pracownicy ośrodka. Głosowanie odbyło się na specjalnych kartach do głosowania.. Laureatami konkursu zostali :

MISTER MOS – PRZEMYSŁAW KOZORYS

I WICEMISTER MOS – GRZEGORZ AUGUSTYN

II WICEMISTER MOS – DAWID WOJTKIEWICZ

      Wszyscy nagrodzeni otrzymali od organizatorów dyplomy pamiątkowe oraz słodkie nagrody. Pozostali wychowankowie otrzymali również słodkie upominki Po ogłoszeniu wyników konkursu młodzież udała się na ognisko integracyjne, na którym wspólnie piekli kiełbaski i degustowali poczęstunek przygotowany przez koło gastronomiczne.